Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
Jarní číslo Nové Botaniky vyšlo 30. května 2024. Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - již od 19. 9. 2024

Jména rostlin a botanická nomenklatura nejen pro aromaterapeuty

Kód: 102
Novinka Tip
Značka: Botanica Nova
2 400 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Jména rostlin a botanická nomenklatura nejen pro aromaterapeuty

Popis kurzu:

Heřmánek modrý, heřmánek římský, heřmánek žlutý, co je spojuje a co odlišuje? Jsou to vůbec heřmánky a (po)znáte rmen, rmenec či heřmánkovec? Situace s českými jmény rostlin je poměrně složitá, neboť neexistuje žádné jednotné závazné české jmenosloví. O komerčních jménech rostlin či názvech jejich olejů, se kterými se setkáváme v aromaterapii, ani nemluvě. Často mívají chybné a zavádějící označení. Správné pojmenování je nezbytné, abychom přesně věděli, s jakým rostlinným druhem pracujeme, musíme znát jeho latinské jméno, které je celosvětově platné a jeho používání se řídí jasnými pravidly. Jen tak budeme s jistotou vědět, že éterický olej, který právě chceme aromaterapeuticky použít, bude mít dané účinky. I zde však mohou nastat nejednoznačné situace dané vědeckým poznáním. Na semináři poodhalíme tajemství botanické nomenklatury, jejího vývoje a zákonitostí a klasifikace rostlin ze všech úhlů pohledu, a představíme si zásady tvoření nových jmen na mnoha příkladech aromatických druhů rostlinné říše. A navíc si ukážeme i rostliny, které určitě ještě neznáte.

Lektorka: RNDr. Lenka Záveská Drábková, Ph.D.

Vědecká pracovnice, botanička, popularizátorka světa rostlin všemi smysly

Vystudovala odbornou biologii a získala doktorát se specializací na systematickou botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Celou svou profesní kariéru se věnuje vědecké práci v Akademii věd ČR, nejprve v Botanickém ústavu a posléze Ústavu experimentální botaniky. Zabývá se fylogenezí, evolucí a taxonomií rostlin, evolucí genových rodin a rostlinnými hormony v evolučním kontextu. Publikovala 84 článků, 7 knižních kapitol a přednášela na 39 mezinárodních vědeckých konferencích.

Je zakladatelkou a šéfredaktorkou časopisu Nová Botanika, který přibližuje svět rostlin široké veřejnosti a kde jsou pravidelně prezentovány i aromatické rostliny, především v seriálu Rostliny a vůně.

Více informací naleznete na www.lenkazaveskadrabkova.cz/ a www.novabotanika.eu/

Lexikon aromatických rostlin www.aromabotanika.eu/

 

Detailní informace

Můj svět rostlin - Zajímavosti ze světa rostlin v unikátním časopise Nová Botanika a v poutavých přednáškových cyklech. Objevujte krásu a rozmanitost rostlin. Poznejte nejnovější technologie a objevy. Objevujte svět vůní a rostliny s využitím v aromaterapii. Inspirujte se tipy pro Vaši zahradu. Seznamte se s výsledky vědeckého bádání. Navštivte botanické zahrady. Vyzkoušejte tradiční i méně známé léčivé rostliny. To vše a mnohé další na Vás čeká v časopise Nová Botanika. Poznejte svět rostlin, jak jej neznáte.

Detailní popis produktu

AROMA BOTANIKA

Jména rostlin a botanická nomenklatura nejen pro aromaterapeuty

Náplň kurzu:

Seznámíme se se zásadami a tvorbou vědeckého i českého jmenosloví na celé řadě příkladů, zejména aromaterapeutických rostlin. Také k vybraným druhům přivoníme. Zaměříme se na nejčastější problematická jména, zdroje častých omylů a představíme si rostliny a jejich jména, která by každý aromaterapeut měl znát. A mimochodem, rostliny mají svá jména, nikoli názvy. Ani Váš syn nemá název Toník, ale jmenuje se Toník.

Komu je kurz určen:

Kurz je určen zejména odborným aromaterapeutům, pro které jsou vědomosti ohledně správného jmenosloví nezbytné. Kurz značně doplňuje přednášky na Institutu aromaterapie. Je vhodný i pro ostatní zájemce o rostliny, aromaterapii, kosmetiku a další obory, neboť přináší ucelený přehled botanického jmenosloví a umožňuje se vyznat v mnohdy dnes nepřehledném označení rostlin jak u rostlinných výrobků na našem trhu, tak i na Internetu.

Cena kurzu:

Cena kurzu je 2400,- Kč

V ceně kurzu jsou skripta a certifikát.

Místo konání:

Aroma ateliér, Štítného 31, 130 00 Praha 3-Žižkov

Termín konání:

Čtvrtek 16. 1. 2025, 17:00 – 21:00 h

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HN Avatar autora | 23.9.2023
Jen zírám, co všechno jsem se dozvěděla. Odkud se vzaly jména rostlin, jak je správně napsat, co znamenají ta divná písmenka za jménem (třeba to L. nebo DC. nebo Záv. Drábk.), proč se někdy mění a kde hledat, když chci znát správné jméno. Doporučuji všem zvídavcům.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 24.9.2023
Děkujeme za Vaše hodnocení. :-)
5
KK Avatar autora | 19.9.2023
Úžasný kurz.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 20.9.2023
Děkujeme velmi za Vaše hodnocení. :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Botanica Nova, z.s., neziskový vydavatel časopisu Nová Botanika. Váš nový průvodce světem rostlin.

Časopis Nová Botanika přináší zajímavosti ze světa rostlin. Objevujte krásu a rozmanitost rostlin. Poznejte nejnovější technologie a objevy. Inspirujte se tipy pro Vaši zahradu. Seznamte se s výsledky vědeckého bádání. Navštivte botanické zahrady. Vyzkoušejte tradiční i méně známé léčivé rostliny. To vše a mnohé další na Vás čeká v časopise Nová Botanika. Poznejte svět rostlin, jak jej neznáte.