Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI. PODÍVEJTE SE NA NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKY. NENECHTE SI UJÍT! NOVÉ ČÍSLO NOVÉ BOTANIKY JIŽ V KVĚTNU 2021. Zdraví z pralesa (Afrika a hořká kola + Amazonie) - Rostliny s potenciálními účinky proti covid-19 - Kadidlovník na Sokotře - Rostliny a jejich vztahy - Chmel - naše zelené zlato - Ořešák královský jako superpotravina - Krásy Pražské botanické zahrady - Lichořeřišnice jako antibiotikum - Dvě vzácné rostliny ze Slavkovského lesa - Nové objevy v rostlinné říši - Quinoa, amarant a pohanka - bezlepkové minoritní plodiny a mnoho dalšího. Již v květnu 2021. A co je v zatím posledním čísle Nové Botaniky? Síla draka (Dračinec rumělkový na Sokotře) – Nově objevené druhy rostlin – Fotosyntéza a prostředí – Jakon, plodina Inků – Kakaovník – Za rostlinami Patagonie a mnoho dalšího. Všechna čísla Nové Botaniky můžete ještě získat v elektronické verzi. OBJEVUJTE ÚŽASNÝ SVĚT ROSTLIN S ČASOPISEM NOVÁ BOTANIKA.

Rostliny proti covid-19 - aktualizace 2/2021

V novém čísle 2021/1 se podíváme se známým toxikologem panem profesorem J. Patočkou detailně na rostliny, které by mohly působit proti onemocnění covid-19. 

Na přehled se můžete podívat také zde.

Prevence a léčba covid-19 - tipy (aktualizace k únoru 2021)

Základní možnosti: Zázvor, hřebíček, skořice, bez černý, ašvaganda, kurkumin, právenka Justicia adhatoda, právenka Andrographis paniculata

Než bude široce dostupné očkování, je dobré vědět, jaké rostliny použít v prevenci a léčbě onemocnění covid-19 na základě nejnovějších vědeckých poznatků.

Biochemické in silico prediktivní mapování přineslo řadu potenciálních léčivých rostlin s vazebnou a funkční afinitou k viru SARS-CoV2 (covid-19), dá se tedy s velkou pravděpodobností očekávat, že mohou účinkovat proti covid-19. některé přinášíme pro informaci, jiné se dají běžně sehnat i u nás.

Je to např. Tridax procumbens, hvězdnicovitá rostlina z tropické Ameriky, jejíž sloučeniny bergenin, beta-sitosterol, centaurein, procumbentin, luteolin a puerarin vykazovaly vazebnou afinitu k proteinům uvedeného koronaviru.

Dále látka guaiol z hřebíčku (známé koření, Syzygium aromaticum) a látka ze zázvoru gingeronone A, vykazovaly v modelech potenciální inhibiční aktivitu proti covidu-19. Na protivirové účinky zázvoru jsme upozorňovali již dříve. 

Další potenciální protivirové látky proti covid-19 jsou rutin a kurkumin. 

Z rostlin pelyněk roční (Artemisia annua), touleň srdčitá (Houttuynia cordata) a bez Sambucus formosana (=Sambucus javanica). V dřívějších studiích i náš bez černý vykazoval protivirové účinky.

viry-carusel-final

Časopis Nová Botanika na Firmy.cz