Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
Poznejte vonné rostliny celého světa během jednoho večera - již 16. května 2024.

Můj svět rostlin

Proč poznávat svět rostlin?

Na Zemi existuje více než 400 tisíc druhů rostlin, každým rokem je nově popsáno kolem dvou tisíc nových druhů, ale řada druhů je ohrožena vyhynutím. Některé rostliny vyhynou dříve než je vůbec člověk pozná...

Botanika je komplexní obor, kde na počátku stojí správné určení rostliny. Poznat rostlinu je základ, od kterého se odvíjí to ostatní. Samotné poznání rostliny však nestačí, určíme-li například houbu, je dobré vědět, zda je jedlá. S rostlinami je to podobné - mnohé jsou jedovaté a kolik zbytečných otrav bychom si mohli odpustit. Naopak, řada rostlin má blahodárné účinky na naše zdraví - znalost rostlin stála u zrodu medicíny. Tyto znalosti se vytrácí, mnozí lidé nejsou schopni poznat ani banální rostliny, natož aby věděli, jak je použít. Jsou obětí marketingových triků a reklam, které jim tvrdí, že existují nějaké zázračné byliny. Ne - to nejsou žádné zázraky, ale skutečná síla přírody, která někdy může fungovat a někdy také ne.

Populárně naučný časopis Nová Botanika přichází se snahou změnit tento jednoduchý pohled na svět rostlin. Využití rostlin v řadě oblastí lidské činnosti je natolik běžné, až jsme je přestali vnímat jako důležitou součást naší kultury.

Přinášíme Vám nový pohled na svět rostlin. S odborníky, bez předsudků, bez lobbistických zájmů, bez reklam, bez copywriterských produktů... Sekačku, zavlažovací systém ani plašič na krtky u nás nenajdete...

Obdivujte s námi rozmanitost světa rostlin a krásy přírody. Poznejte rozmanité mechanismy života rostlin. Inspirujte se pro vlastní zdraví. Ale především se dívejte kolem sebe, kolik krásných a užitečných rostlin máme nejen u nás doma. Stojí za to je blíže poznat a chránit.

Časopis Nová Botanika - Váš průvodce světem rostlin

Webové stránky

www.novabotanika.eu, e-shop: www.mujsvetrostlin.eu