Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
VELKÉ SLEVY - PODÍVEJTE SE NA NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKY. NENECHTE SI UJÍT! NOVÉ ČÍSLO NOVÉ BOTANIKY JIŽ V KVĚTNU 2021. Zdraví z pralesa (Afrika a hořká kola + Amazonie) - Rostliny s potenciálními účinky proti covid-19 - Kadidlovník na Sokotře - Rostliny a jejich vztahy - Chmel - naše zelené zlato - Ořešák královský jako superpotravina - Pražská botanická zahrada - Lichořeřišnice jako antibiotikum - Dvě vzácné rostliny ze Slavkovského lesa - Nové objevy v rostlinné říši a mnoho dalšího. Již v květnu 2021. A co je v zatím posledním čísle Nové Botaniky? Síla draka (Dračinec rumělkový na Sokotře) – Nově objevené druhy rostlin – Fotosyntéza a prostředí – Jakon, plodina Inků – Kakaovník – Za rostlinami Patagonie a mnoho dalšího. Všechna čísla Nové Botaniky můžete ještě získat v elektronické verzi. OBJEVUJTE ÚŽASNÝ SVĚT ROSTLIN S ČASOPISEM NOVÁ BOTANIKA.

Našim čtenářům

Čas(opis) pro chvíle radosti z poznání světa rostlin

Milí přátelé, snažíme se pro Vás připravovat časopis, kde by si každý čtenář mohl najít pro sebe nejen něco zajímavého a poučného, ale i něco užitečného. Vyznat se v záplavě informací, dezinformací, negací a komerčních zájmů prodávajících za každou cenu „zázraky přírody“, a které se na nás všude valí, není právě jednoduché. Budeme rádi, pokud se s námi zastavíte a dvakrát do roka se začtete do Nové Botaniky.

Pro ty z Vás, kteří ještě nepatří mezi naše čtenáře - o čem ten časopis je? Nenechte se zmýlit názvem – nemusíte se bát žádných vědeckých statí – od těch si i naši autoři, namnoze vědečtí pracovníci, také rádi odpočinou. Chceme Vám přinést nový pohled na svět rostlin – na základě objektivních poznatků Vás provedeme např. světem rostlinných superpotravin. Ne všechno, co se namane v krámku se zdravou výživou, je vhodné si naordinovat a možná není od věci si něco o léčivém potenciálu, ale i rizicích něco pořádného přečíst. Řada z Vás pěstuje na zahrádce zajímavé květiny, ale jaké zajímavé šlechtitelské metody stály za jejich vznikem? Proč se o tom i o rostlinách samotných nedozvědět více, když si někdy můžete i sami zahrát na šlechtitele? Nechceme Vás zahltit výčtem všeho, co jsme pro Vás již připravili a co chystáme (léčivé rostliny a houby, botanické zahrady a parky, a zajímavé lokality se vzácnými rostlinami jsou stálicemi), další informace totiž najdete na našich stránkách www.novabotanika.eu a www.mujsvetrostlin.eu. Je toho opravdu hodně, a protože svět rostlin není rozhodně malý, ani vše okamžitě realizovat nemůžeme. Současně se neustále snažíme se najít prostředky, aby časopis i jakožto neziskový projekt mohl být nadále dostupný bez reklam. Vy, naši čtenáři, jste pro nás hlavní oporou, bez Vás by neměl časopis Nová Botanika smysl.

Vám, kteří již mezi naše čtenáře patříte, děkujeme velice za Vaši přízeň a podporu. Vám ostatním - budeme rádi, pokud se stanete našimi čtenáři a podpoříte tím existenci Nové Botaniky.

Děkujeme, že jste s námi.

Vaše Nová Botanika

Časopis Nová Botanika na Firmy.cz