Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
Jarní číslo Nové Botaniky vyšlo 30. května 2024. Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - již od 19. 9. 2024

NAVŠTIVTE STRÁNKY ČASOPISU NA WWW.NOVABOTANIKA.EU

Časopis Nová Botanika - neziskový edukační projekt o světě rostlin

NAVŠTIVTE STRÁNKY ČASOPISU NA WWW.NOVABOTANIKA.EU

Poznejte úžasný svět rostlin - srozumitelně, čtivě, s odborníky a zcela bez reklam.

Chcete podpořit tento neziskový projekt? Stačí si zakoupit předplatné a zajímavý časopis budete dostávat do své poštovní schránky. K dispozici je i e-předplatné. A jako bonus k tištěnému předplatnému získáváte elektronický archiv každého ročníku.

Časopis Nová Botanika přináší pro každého něco zajímavého.

  • Zajímají vás zahradní rostliny? U nás najdete inspiraci pro tradiční i méně známé krásky na zahradu a dozvíte se i o jejich šlechtění. 
  • Chcete být informováni o novinkách z vědy o rostlinách? Spolupracujeme s našimi špičkovými odborníky, takže informace získáte přímo od nich.
  • Máte rádi houby? I pro vás přinášíme zajímavé informace o těchto organismech, ať už jako jedlých objektech na talíř nebo jako léčivých houbách či "jenom" zajímavých houbách s nepostradatelnou rolí v koloběhu živin v přírodě.
  • Chcete se vyznat v superpotravinách? Kde leží hranice mezi pouhou propagací a skutečnými účinky superpotravin? I proto přinášíme nový seriál o superpotravinách, díky kterému se zorientujete v potravinách, které mohou být zdravým doplňkem jídelníčku.
  • Máte rádi přírodu? Řada rostlin přežívá pouze na určitých lokalitách, a až jedna pětina všech druhů na Zemi je ohrožena vyhynutím. Představujeme vám biotopy s našimi vzácnými rostlinami, ale i ohrožené oblasti globálního významu. Od nového čísla např. v seriálu o Sokotře.
  • Zajímá vás, co u nás rostlo kdysi dávno? Budete se divit, ale měli jsme tu řadu tropických a subtropických rostlin, ale i dalších rostlin, které v průběhu evoluce vymizely. Proč je nepoznat?
  • Jste fanoušky léčivých rostlin? Pro řadu onemocnění existuje možnost léčby či prevence pomocí rostlin, koneckonců medicína na fytoterapii vyrostla. Proto vám v každém čísle vždy přinášíme nějakou zajímavou léčivku.
  • Máte rádi kouzelné vůně? Stejně jako léky, i vůně se staly doménou chemického průmyslu. Ale i u vůní často jejich původ často vede k rostlinám, které jich poskytují celé spektrum. V našem seriálu se s nimi seznámíte.