Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
NEPROPÁSNĚTE WORKSHOP Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - Evropa a Blízký východ - JIŽ 26. ŘÍJNA 2023. Rezervujte si své místo. OBJEVUJTE ÚŽASNÝ SVĚT ROSTLIN.

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - Evropa a Blízký východ

Kód: 140
Novinka Tip
Značka: Botanica Nova
2 200 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
5.10.2023

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - Evropa a Blízký východ

O čem seminář bude:

Aromatické rostliny pocházejí ze všech koutů světa. Víte, kde původně roste tymián, levandule širokolistá, pelyněk estragon či myrha?  V prvním díle cyklu pěti seminářů se seznámíme s aromaterapeutickými rostlinami Evropy a Blízkého východu. Povíme si, v jakých biotopech dané rostliny rostou, od vysokých hor až po mořská pobřeží, co mají rády a proč jsou některé z nich na pokraji vyhynutí. Představíme si, kde se aromatické rostliny pěstují ve velkém pro dnešní využití i jak tomu bylo v minulosti.

Lektorka: RNDr. Lenka Záveská Drábková, Ph.D.

Vědecká pracovnice, botanička, popularizátorka světa rostlin všemi smysly

Vystudovala odbornou biologii a získala doktorát se specializací na systematickou botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Celou svou profesní kariéru se věnuje vědecké práci v Akademii věd ČR, nejprve v Botanickém ústavu a posléze Ústavu experimentální botaniky. Zabývá se fylogenezí, evolucí a taxonomií rostlin, evolucí genových rodin a rostlinnými hormony v evolučním kontextu. Publikovala 84 článků, 7 knižních kapitol a přednášela na 39 mezinárodních vědeckých konferencích.

Je zakladatelkou a šéfredaktorkou časopisu Nová Botanika, který přibližuje svět rostlin široké veřejnosti a kde jsou pravidelně prezentovány i aromatické rostliny, především v seriálu Rostliny a vůně.

Více informací naleznete na www.lenkazaveskadrabkova.cz/ a www.novabotanika.eu/

 

Detailní informace

Můj svět rostlin - Zajímavosti ze světa rostlin v unikátním časopise Nová Botanika a v poutavých přednáškových cyklech. Objevujte krásu a rozmanitost rostlin. Poznejte nejnovější technologie a objevy. Objevujte svět vůní a rostliny s využitím v aromaterapii. Inspirujte se tipy pro Vaši zahradu. Seznamte se s výsledky vědeckého bádání. Navštivte botanické zahrady. Vyzkoušejte tradiční i méně známé léčivé rostliny. To vše a mnohé další na Vás čeká v časopise Nová Botanika. Poznejte svět rostlin, jak jej neznáte.

Detailní popis produktu

AROMA BOTANIKA

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - - Evropa a Blízký východ

Čemu se budeme věnovat:

Kurz zahrnuje vše, co byste měli vědět o aromatických rostlinách, které používáte ve své praxi. V tomto prvním díle cyklu seminářů se seznámíme s aromatickými rostlinami Evropy a Blízkého východu. Představíme si medailonky stovky rostlin, jak vypadají, kam je v rostlinné říši zařazujeme, jaké vonné látky obsahují, kde rostou, jaké lokality preferují i kde se pěstují. A samozřejmě okusíme, jak éterický olej dané rostliny voní. Vyrobíme se osobní vůni Jak voní Evropa či jak voní Blízký východ.

Kurz je šitý na míru právě pro Vás:

Kurz je určen všem zájemcům o rostliny, zejména aromaterapeutické. Kurz značně doplňuje přednášky na Institutu aromaterapie, kde jsou éterické oleje aromatických rostlin hlavním předmětem zájmu, ale i přednášky botanické, kde se s vůní rostlin neseznámíte. Je vhodný pro aromaterapeuty i další profese zabývajícími se produkty z rostlin, neboť přináší ucelený přehled rostlin dle jednotlivých používaných částí pro výrobu éterických olejů a umožňuje se vyznat v mnohdy dnes nepřehledném označení rostlin jak u rostlinných výrobků na našem trhu, tak i na Internetu.

Cena kurzu:

Cena kurzu je 2200,- Kč

 V ceně kurzu je materiál na výrobu vlastní vůně a certifikát o absolvování kurzu.

Včasná platba do 25. 8. 2023 - cena kurzu 1900,- Kč, slevový kupón CKS1900

Včasná platba do 25. 9. 2023 - cena kurzu 2000,- Kč, slevový kupón CKS2000

Místo konání:

Institut aromaterapie, Jagellonská 1609, 130 00 Praha 3 - Vinohrady

Termín konání:

Čtvrtek 26. 10. 2023, 17:00 – 21:00 h

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Botanica Nova, z.s., neziskový vydavatel časopisu Nová Botanika. Váš nový průvodce světem rostlin.

Časopis Nová Botanika přináší zajímavosti ze světa rostlin. Objevujte krásu a rozmanitost rostlin. Poznejte nejnovější technologie a objevy. Inspirujte se tipy pro Vaši zahradu. Seznamte se s výsledky vědeckého bádání. Navštivte botanické zahrady. Vyzkoušejte tradiční i méně známé léčivé rostliny. To vše a mnohé další na Vás čeká v časopise Nová Botanika. Poznejte svět rostlin, jak jej neznáte.