Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
Poznejte vonné rostliny celého světa během jednoho večera - již 16. května 2024.

Novinky

Vaše hodnocení - Děkujeme!

mapy-2024_257x340_4-8bv

DĚKUJEME ZA VAŠE HODNOCENÍ.

JSME RÁDI, ŽE JSTE S NÁMI.

VAŠE NOVÁ BOTANIKA

 

 

Nahlédněte do říše citrusů na ČT1 v živém rozhovoru v pořadu Sama doma

Rozhovor s šéfredaktorkou Nové Botaniky Lenkou Záveskou Drábkovou

Nahlédněte do říše citrusů na ČT1 v živém rozhovoru v pořadu Sama doma  28. 2. 2024, začátek 53:12

LZD_TV_24_fin

Kdo by neznal citrón, mandarinku, grep či pomeranč? Ale znáte citrusy opravdu dobře? Například, co myslíte, odkud pocházejí? Co je albedo? Nebo hesperidium? Jak se rozmnožují? Jak vznikly? A co třeba pomerančové víno? Anebo jejich vůně, využívané v kosmetice?

V současné době rozeznáváme asi 28 druhů citrusů, nejsou to tedy jen mandarinky, citróny, pomeranče či grapefruity nebo exotičtější kumkvát a limetka, ale i mnoho dalších.

Podívejte se na úvodní představení citrusů, které je ochutnávkou k přednášce Voňavá planeta na kterou se můžete přijít podívat ve čtvrtek 16. května 2024 od 17 hodin. Poznáte citrusy zblízka včetně jejich krásných a blahodárných vůní.

V přednášce se dozvíte o citrusech mnohem více, víte třeba, které duhy jsou původními druhy a které vznikly křížením? Do jaké čeledi botanicky patří a kolik je vlastně druhů? Či jak se liší druhy, odkud pocházejí, kde se pěstují? Jaké mají obsahové látky a jak se získávají ze silic éterické oleje, jaké části rostliny se využívají, čím se liší obsahové látky éterických olejů z plodů, květů, listů a mnoho dalších zajímavostí.

A na co dalšího se můžete těšit? V rámci jednoho večera se vypravíme za a aromatickými rostlinami celého světa a budeme se věnovat druhů, Evropy, Ameriky, Austrálie, Indonésie, Malajsie, Asie a Afriky. Představíme si medailonky nejen citrusů, ale i dalších rostlin, jak vypadají, kam je v rostlinné říši zařazujeme, jaké vonné látky obsahují, kde rostou a jaké lokality preferují. Povíme si, v jakých biotopech dané rostliny rostou, od vysokých hor až po mořská pobřeží, co mají rády a proč jsou některé z nich na pokraji vyhynutí. Představíme si, kde se aromatické rostliny pěstují ve velkém pro dnešní využití i jak tomu bylo v minulosti. A samozřejmě okusíme, jak éterický olej dané rostliny voní.

Poznávejte svět kolem sebe, poznávejte úžasný svět rostlin.

Těšíme se na Vás.

Botanica Nova

Obrazek_2

AROMABOTANIKA. POZNEJTE SVĚT ROSTLIN A JEJICH VŮNÍ Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami

AROMABOTANIKA. POZNEJTE SVĚT ROSTLIN A JEJICH VŮNÍ

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - cyklus 5 seminářů

Nemusíte mít cestovní pojištění, stačí mít dobrou mysl a náladu, chuť poznávat a dozvíte se řadu zajímavých informací o aromatických rostlinách z celého světa.

Aromatické rostliny pocházejí ze všech koutů světa. Víte, kde původně roste elemi, kananga či růžové dřevo?  V tomto cyklu pěti seminářů se seznámíme s aromaterapeutickými rostlinami všech kontinentů. Zavítáme do tropických oblastí Asie, navštívíme Afriku, Madagaskar, Austrálii, Ameriku i Karibik, známé i méně známé kouty světa. Povíme si, v jakých biotopech dané rostliny rostou, od vysokých hor až po mořská pobřeží, co mají rády a proč jsou některé z nich na pokraji vyhynutí. Představíme si, kde se aromatické rostliny pěstují ve velkém pro dnešní využití, i jak tomu bylo v minulosti.

Místo konání:

Institut aromaterapie, Jagellonská 1609, 130 00 Praha 3 - Vinohrady

Termíny konání:

1. díl: Evropa a Blízký východ

Čtvrtek 26. 10. 2023, 17:00 – 21:00 h

2. díl: Amerika

Čtvrtek 14. 12. 2023, 17:00 – 21:00 h

3. díl: Austrálie, Oceánie, Indonésie a Malajsie

Čtvrtek 8. 2. 2024, 17:00 – 21:00 h

4. díl: Asie

Čtvrtek 18. 4. 2024, 17:00 – 21:00 h

5. díl: Afrika

Čtvrtek 6. 6. 2024, 17:00 – 21:00 h

Přihlaste se včas zde a využijte slevu 1000,- Kč za brzké přihlášení.

 

Shoptet

Děkujeme Shoptet, a.s. za podporu e-shopu mujsvetrostlin.eu.

Botanica Nova, z.s.