Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
Jarní číslo Nové Botaniky vyšlo 30. května 2024. Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - již od 19. 9. 2024

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - Asie

Kód: 147
ZDARMAZDARMA
Cesta II Asie 2024
2 200 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - Asie

O čem seminář bude:

Aromatické rostliny pocházejí ze všech koutů světa. Víte, kde původně roste  vavřín kubébový,  hřebíčkovec kořenný, pandán libovonný či zázvorovník lékařský?  A víte jak je to s citrusy, které jsou původními druhy a které vznikly křížením? Ve čtvrtém díle cyklu pěti seminářů se seznámíme s aromaterapeutickými rostlinami celé Asie. Povíme si, v jakých biotopech dané rostliny rostou, od vysokých hor až po mořská pobřeží, co mají rády a proč jsou některé z nich na pokraji vyhynutí. Představíme si, kde se aromatické rostliny pěstují ve velkém pro dnešní využití i jak tomu bylo v minulosti.

Lektorka: RNDr. Lenka Záveská Drábková, Ph.D.

Vědecká pracovnice, botanička, popularizátorka světa rostlin všemi smysly

Vystudovala odbornou biologii a získala doktorát se specializací na systematickou botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Celou svou profesní kariéru se věnuje vědecké práci v Akademii věd ČR, nejprve v Botanickém ústavu a posléze Ústavu experimentální botaniky. Zabývá se fylogenezí, evolucí a taxonomií rostlin, evolucí genových rodin a rostlinnými hormony v evolučním kontextu. Publikovala 84 článků, 7 knižních kapitol a přednášela na 39 mezinárodních vědeckých konferencích.

Je zakladatelkou a šéfredaktorkou časopisu Nová Botanika, který přibližuje svět rostlin široké veřejnosti a kde jsou pravidelně prezentovány i aromatické rostliny, především v seriálu Rostliny a vůně.

Více informací naleznete na www.lenkazaveskadrabkova.cz/ a www.novabotanika.eu/

 

Detailní informace

Můj svět rostlin - Zajímavosti ze světa rostlin v unikátním časopise Nová Botanika a v poutavých přednáškových cyklech. Objevujte krásu a rozmanitost rostlin. Poznejte nejnovější technologie a objevy. Objevujte svět vůní a rostliny s využitím v aromaterapii. Inspirujte se tipy pro Vaši zahradu. Seznamte se s výsledky vědeckého bádání. Navštivte botanické zahrady. Vyzkoušejte tradiční i méně známé léčivé rostliny. To vše a mnohé další na Vás čeká v časopise Nová Botanika. Poznejte svět rostlin, jak jej neznáte.

Detailní popis produktu

AROMA BOTANIKA

Cesta kolem světa za aromatickými rostlinami - Asie

Čemu se budeme věnovat:

Kurz zahrnuje vše, co byste měli vědět o aromatických rostlinách, které používáte ve své praxi. V tomto díle cyklu seminářů se seznámíme s aromatickými rostlinami Asie. Představíme si medailonky stovky rostlin, jak vypadají, kam je v rostlinné říši zařazujeme, jaké vonné látky obsahují, kde rostou, jaké lokality preferují i kde se pěstují. A samozřejmě okusíme, jak éterický olej dané rostliny voní. Vyrobíme se osobní vůni Jak voní Asie.

Kurz je šitý na míru právě pro Vás:

Kurz je určen všem zájemcům o rostliny, zejména aromaterapeutické. Kurz značně doplňuje přednášky na Institutu aromaterapie, kde jsou éterické oleje aromatických rostlin hlavním předmětem zájmu, ale i přednášky botanické, kde se s vůní rostlin neseznámíte. Je vhodný pro aromaterapeuty i další profese zabývajícími se produkty z rostlin, neboť přináší ucelený přehled rostlin dle jednotlivých používaných částí pro výrobu éterických olejů a umožňuje se vyznat v mnohdy dnes nepřehledném označení rostlin jak u rostlinných výrobků na našem trhu, tak i na Internetu.

Cena kurzu:

Cena kurzu je 2200,- Kč

V ceně kurzu je materiál na výrobu vlastní vůně a certifikát o absolvování kurzu.

Místo konání:

Aroma ateliér, Štítného 31, 130 00 Praha 3-Žižkov

Termín konání:

Čtvrtek 12. 12. 2024, 17:00 – 21:00 h

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Botanica Nova, z.s., neziskový vydavatel časopisu Nová Botanika. Váš nový průvodce světem rostlin.

Časopis Nová Botanika přináší zajímavosti ze světa rostlin. Objevujte krásu a rozmanitost rostlin. Poznejte nejnovější technologie a objevy. Inspirujte se tipy pro Vaši zahradu. Seznamte se s výsledky vědeckého bádání. Navštivte botanické zahrady. Vyzkoušejte tradiční i méně známé léčivé rostliny. To vše a mnohé další na Vás čeká v časopise Nová Botanika. Poznejte svět rostlin, jak jej neznáte.