Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
UDĚLEJTE SI RADOST S NOVÝM ČASOPISEM O ROSTLINÁCH, který dostanete poštou až k Vám domů a který je zcela bez reklam. Využijte aktuální velké slevy předplatného Nové Botaniky. Chcete vědět, jaké rostliny mohou mít antivirové účinky? Ve všech číslech takové rostliny najdete. Např. vrcholák, amalaki, jinan, granátové jablko, pelargonie sidonská, atd. V novém čísle velký přehled antivirových rostlin. Podíváme se na Sokotru i do Chile, prozkoumáme dědičnou informaci banánovníku, navštívíme Dendrologickou zahradu, ale je toho mnohem více. Ke každému ročníku získáváte automaticky elektronický archiv časopisu a možnost věnovat e-čísla Vašim přátelům. Přidejte se k našim čtenářům a užívejte si výhod předplatného.

Naše slavná léčivka – třezalka tečkovaná – účinkuje i proti virům a představí se v novém čísle Nové Botaniky

Naše slavná léčivka – třezalka tečkovaná – účinkuje i proti virům a představí se v novém čísle Nové Botaniky

Kdo by ji neznal – třezalka je naše běžná rostlina a tradiční léčivka. Spektrum potenciálně léčivých účinků této byliny je různorodé, a proto se i na ni zaměříme v novém čísle Nové Botaniky.

Dlouhodobé i nejnovější výzkumy potvrzují její účinky např. jako antidepresiva přírodního původu.

Ale to není vše. Její antibakteriální a především antivirové účinky se rovněž prokázaly v mnoha studiích. Její protivirové působení se ukázalo např. u virů oparu (Herpes simplex virus typ 1 a 2). Látka hypericin, izolovaná z třezalky, inaktivovala různé typy virů, a to virů obalených (do této skupiny virů patří i koronavirus), a to např. u HIV (způsobujícího AIDS) či chřipkového viru A.

V nejnovější studii z prosince 2019 hypericin inhiboval koronavirus napadající ptáky a způsobující jejich infekční bronchitidu (IBV).

Zjistěte, jaký potenciál skrývá třezalka, ale i jaké jsou možné nežádoucí účinky či jiná úskalí jejího používání. Již brzy v novém čísle Nové Botaniky. Vychází 30. května 2020.

Časopis Nová Botanika na Firmy.cz