Časopis Nová Botanika na Firmy.cz
VÍTÁME VÁS V E-SHOPU ČASOPISU NOVÁ BOTANIKA. NOVÉ JARNÍ ČÍSLO PRÁVĚ VYŠLO! S TAJUPLNÝM SVĚTEM MASOŽRAVÝCH ROSTLIN, LÉČIVOU AKÉBIÍ, SVĚTEM KOŘENÍ, ROSTLINAMI BESKYD, BAREVNOU PŠENICÍ, TUŘÍNEM Z PYLOVÉHO ZRNA, ČAROKRÁSNÝMI OMĚJEMI , VŮNÍ SANTALU, NOVĚ OBJEVENÝMI DRUHY ROSTLIN, HOUBAMI OD MÁCHOVA JEZERA, OLOMOUCKOU BOTANICKOU ZAHRADOU, ROZMARÝNEM, LEVANDULÍ A MEDUŇKOU, CENTREM PŮVODU DATLÍ, FÍKŮ, OLIV A VINNÉ RÉVY A KRÁSNÝMI TULIPÁNY VYŠLECHTĚNÝMI U NÁS. OBJEVUJTE ÚŽASNÝ SVĚT ROSTLIN S ČASOPISEM NOVÁ BOTANIKA ZCELA BEZ REKLAM. NOVÉ ČÍSLO VYCHÁZÍ JIŽ 30. KVĚTNA 2022. BUĎTE U TOHO!

Jak to některé rostliny dělají, že vydrží tolik soli? Nový bonus volně ke čtení

ROSTLINY A ZASOLENÍ

Zvýšené zasolení půdy může výrazně limitovat růst, vývoj a přežití rostlin, kdy rostliny v důsledku vyššího tlaku (osmotického potenciálu) okolí kořenů trpí nedostatkem vody obdobně, jako je tomu při vystavení rostlin suchu. Zvýšené koncentrace solí navíc vedou k pasivnímu pronikání solných iontů plazmatickou membránou do cytoplazmy, což může vést k inhibici metabolismu. Zvýšený obsah některých iontů se může také projevovat toxicky pro rostlinnou buňku. Jak se rostliny s tímto stresem vyrovnávají?

PODÍVEJTE SE ZDE NA INTERNETOVOU VERZI

NEBO ZDE NA ČLÁNEK, KTERÝ VYŠEL V NOVÉ BOTANICE 2021/2.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení